Tarkkaa suorituskykyä pienessä koossa
GX4-sarjan SCARA-robotit ovat oivallinen ratkaisu ahtaisiin paikkoihin ja pienestä koostaan huolimatta niillä on erittäin laaja työskentelyalue. Koska moniin kokoonpanotehtäviin voidaan käyttää vain yhtä käsivarren asentoa, olemme kehittäneet SCARA GX4 -sarjan, jonka käsivarsi kaareutuu joko vasemmalle tai oikealle. Tämän ainutlaatuisen käsivarsigeometrian avulla työskentelyalueen enimmäispinta-alaa voidaan lisätä jopa 40 prosenttia.
Lukuisia asennusvaihtoehtoja
GX4-käsivarsia on saatavana 250, 300 ja 350 mm:n pituisina, ja GX4-sarjan robotit voidaan toimittaa pöytämallina, seinään tai kattoon kiinnitettävinä yksikköinä tai puhdastilavaihtoehtona.
Ylivoimaista monipuolisuutta
SCARA GX4 -sarjan robotteja käytetään useilla eri toimialoilla autonosien, matkapuhelimien ja tietokoneiden osien kokoamisesta lääketieteellisten instrumenttien rakentamiseen ja lääkkeiden pakkaamiseen, laboratorioautomaatioon ja tieteelliseen tutkimuskäyttöön.
Tärkeimmät ominaisuudet
- Pienikokoinen, nopea ja tarkka Suunniteltu millintarkkaan toimintaan erittäin pienessä työskentelytilassa
- Lukuisia asennusvaihtoehtoja Valikoimassa useita käsivarsikoko- ja kiinnitysvaihtoehtoja
- Lyhyet kiertoajat Kiertoajat voivat olla alimmillaan vain 0,33 sekuntia myös pitkäkestoisessa käytössä
- Täysin integroitu Täydellinen Epson-ratkaisu, sisältää robotin, ohjaimen ja ohjelmiston
- Monipuolinen ja joustava Ihanteellinen ratkaisu useisiin eri käyttötarkoituksiin, niin uusiin kuin jälkiasennettuihinkin